PINB W BOCHNI

#nadzór #odbiór #zakończeniebudowy #kontrola

NADZÓR BUDOWLANY BOCHNIA

Kontakt – adres, telefon, godziny otwarcia

ul. Windakiewicza 9/4
32-700 Bochnia

Tel. 518-345-87214 611-71-84

Strona www: https://bip.malopolska.pl/pinbwbpssbnswinbwkrakowie/
E-mail: sekretariat@bochnia.pinb.gov.pl
E-budownictwo: https://e-budownictwo.gunb.gov.pl/

 

Co możesz załatwić w urzędzie Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Bochni?

Urząd powiatowego nadzoru budowlanego w Bochni (PINB) jest organem administracji publicznej, który zajmuje się sprawami związanymi z budownictwem i nadzorem budowlanym na terenie powiatu bocheńskiego. W PINB możesz załatwić m.in.:

– złożyć zawiadomienie o zakończeniu budowy lub zawiadomienie o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych;
– uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu budowlanego lub zgłosić jego użytkowanie;
– złożyć wniosek o legalizację obiektu budowlanego wybudowanego bez pozwolenia na budowę lub zgłoszenia;
– złożyć wniosek o umorzenie postępowania administracyjnego w sprawach budowlanych;
– uzyskać informacje o stanie technicznym obiektu budowlanego lub o przyczynach powstania katastrofy budowlanej.

Aby załatwić sprawę w PINB, musisz wypełnić odpowiedni druk wniosku lub zawiadomienia, który możesz pobrać ze strony z naszej strony lub odebrać w siedzibie PINB. Następnie musisz złożyć dokumenty w biurze obsługi interesanta lub wysłać je pocztą. Niektóre sprawy możesz również załatwić przez Internet.

Czym zajmuje się Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Bochni?

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego (PINB) w Bochni jest organem administracji publicznej, który sprawuje nadzór nad budownictwem i przestrzeganiem prawa budowlanego na terenie powiatu bocheńskiego. Do zadań PINB w Bochni należą m.in.:

– wydawanie pozwoleń na budowę, użytkowanie i legalizację obiektów budowlanych;
– przyjmowanie zawiadomień o zakończeniu budowy i o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych;
– przeprowadzanie kontroli trwających i zakończonych inwestycji budowlanych;
– badanie przyczyn powstawania katastrof budowlanych;
– wykrywanie i rozpatrywanie spraw samowoli budowlanej;
– rozpatrywanie skarg i wniosków do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

PINB w Bochni obsługuje interesantów w biurze przy ul. Windakiewicza 9/4 gdzie można złożyć dokumenty lub uzyskać informacje. Niektóre sprawy można również załatwić przez Internet.

Pomoc w procedurach odbiorowych, zgłoszeniach oraz przy kontaktach z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego

W planowaniu rozpoczęcia budowy, przebudowy lub rozbudowy domu lub innego obiektu budowlanego, konieczne staje się załatwienie wielu formalności związanych z przepisami budowlanymi. To zadanie może być wyjątkowo skomplikowane, szczególnie gdy brakuje doświadczenia i wiedzy w tej dziedzinie. Z tego powodu warto skorzystać z profesjonalnej pomocy firmy inżynierskiej, która służy wsparciem w procesie składania wniosków, komunikacji z nadzorem, a także podczas odbiorów i zgłoszeń w nadzorze budowlanym.

Nasz zespół inżynierów, inspektorów oraz projektantów w B&A Group posiada szerokie doświadczenie w branży budowlanej. Oferujemy kompleksowe usługi nadzoru budowlanego na obszarze powiatu bocheńskiego i okolic.

W ramach naszych usług gwarantujemy wsparcie w poniższych obszarach:
– Przygotowywaniu i składaniu wniosków związanych z rozpoczęciem lub zakończeniem budowy, uzyskiwaniem pozwolenia na użytkowanie, legalizacją, umarzaniem postępowań administracyjnych oraz innymi kwestiami związanymi z budownictwem. Znajomość wszystkich wymagań i procedur pozwala nam zapewnić uzyskanie pozytywnej decyzji od urzędu nadzoru budowlanego. Wypełnimy stosowne dokumenty, udzielimy porad dotyczących wymaganych załączników, aby zwiększyć szanse na zaakceptowanie wniosku.
– Nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktu z nadzorem budowlanym. Jesteśmy gotowi reprezentować Cię przed urzędem nadzoru budowlanego, dbając o zgodność inwestycji z prawem i normami technicznymi. Regularnie informujemy o postępach w postępowaniu administracyjnym, a także o uwagach i zastrzeżeniach ze strony nadzoru budowlanego. Negocjujemy i rozwiązujemy wszelkie spory oraz problemy, które mogą pojawić się podczas realizacji inwestycji.
– Przeprowadzaniu odbiorów i zgłoszeniach w nadzorze budowlanym. Towarzyszymy podczas odbiorów technicznych i końcowych, sprawdzając zgodność z projektem, warunkami umowy, przepisami prawa i normami technicznymi. Wystawiamy certyfikaty i protokoły odbioru niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenia zakończenia budowy. Pomagamy również w złożeniu zawiadomienia o zakończeniu budowy lub planowanym terminie rozpoczęcia prac budowlanych.

Korzystanie z naszej pomocy to gwarancja oszczędności czasu, środków finansowych, a przede wszystkim spokoju. B&A Group dostarcza profesjonalną i kompleksową obsługę na każdym etapie Twojej inwestycji budowlanej. Jesteśmy niezawodnym partnerem, na który zawsze możesz polegać. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty.

Nasza lokalizacja

Adres

Zadzwoń

Telefon

SUBSKRYBUJ NAS!

i odbierz już dziś swój prezent 🎁

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bierząco z naszymi nowymi wpisami, promocjami oraz odbierz przy okazji prezent w postaci darmowego wzoru zgłoszenia budynku gospodarczego do 35,00m2 wraz z przykładowymi rysunkami.

To nie spam! Przeczytaj naszą politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.