PINB W LIMANOWEJ

#nadzór #odbiór #zakończeniebudowy #kontrola

NADZÓR BUDOWLANY LIMANOWA

Kontakt – adres, telefon, godziny otwarcia

ul. M.B. Bolesnej 16
34-600 Limanowa

Tel. +48 18 3375685+48 18 3373794

Strona www: https://limanowa.pinb.gov.pl/
E-mail: biuro@limanowa.pinb.gov.pl
E-budownictwo: https://e-budownictwo.gunb.gov.pl/

Co możesz załatwić w urzędzie Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Limanowej?

Urząd powiatowego nadzoru budowlanego w Limanowej (PINB) jest organem administracji publicznej, który zajmuje się sprawami związanymi z budownictwem i nadzorem budowlanym na terenie powiatu limanowskiego. W PINB możesz załatwić m.in.:

– złożyć zawiadomienie o zakończeniu budowy lub zawiadomienie o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych;
– uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu budowlanego lub zgłosić jego użytkowanie;
– złożyć wniosek o legalizację obiektu budowlanego wybudowanego bez pozwolenia na budowę lub zgłoszenia;
– złożyć wniosek o umorzenie postępowania administracyjnego w sprawach budowlanych;
– uzyskać informacje o stanie technicznym obiektu budowlanego lub o przyczynach powstania katastrofy budowlanej.

Aby załatwić sprawę w PINB, musisz wypełnić odpowiedni druk wniosku lub zawiadomienia, który możesz pobrać ze strony z naszej strony lub odebrać w siedzibie PINB. Następnie musisz złożyć dokumenty w biurze obsługi interesanta lub wysłać je pocztą. Niektóre sprawy możesz również załatwić przez Internet.

Czym zajmuje się Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Limanowej?

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego (PINB) w Limanowej jest organem administracji publicznej, który sprawuje nadzór nad budownictwem i przestrzeganiem prawa budowlanego na terenie powiatu limanowskiego. Do zadań PINB w Limanowej należą m.in.:

– wydawanie pozwoleń na budowę, użytkowanie i legalizację obiektów budowlanych;
– przyjmowanie zawiadomień o zakończeniu budowy i o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych;
– przeprowadzanie kontroli trwających i zakończonych inwestycji budowlanych;
– badanie przyczyn powstawania katastrof budowlanych;
– wykrywanie i rozpatrywanie spraw samowoli budowlanej;
– rozpatrywanie skarg i wniosków do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

PINB w Limanowej obsługuje interesantów w biurze przy ul. M.B. Bolesnej 16, gdzie można złożyć dokumenty lub uzyskać informacje. Niektóre sprawy można również załatwić przez Internet.

 

Pomoc w procedurach odbiorowych, zgłoszeniach oraz przy kontaktach z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego

Jeśli planujesz rozpocząć budowę, przebudowę lub rozbudowę swojego domu lub innego obiektu budowlanego, musisz przewidzieć konieczność załatwienia wielu formalności związanych z przepisami budowlanymi. To zadanie może być wyjątkowo skomplikowane, zwłaszcza gdy brakuje ci doświadczenia i wiedzy w tej dziedzinie. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy firmy inżynierskiej, która wesprze cię w procesie składania wniosków, kontaktach z nadzorem, odbiorach i zgłoszeniach w nadzorze budowlanym.

Nasz zespół inżynierów, inspektorów oraz projektantów w firmie B&A Group posiada rozległe doświadczenie w branży budowlanej. Oferujemy kompleksowe usługi nadzoru budowlanego na obszarze powiatu limanowskiego i jego okolic.

Nasza firma wesprze cię w następujących obszarach:
– Przygotowywaniu i składaniu wniosków związanych z rozpoczęciem lub zakończeniem budowy, uzyskiwaniem pozwolenia na użytkowanie, legalizacją, umarzaniem postępowań administracyjnych oraz innymi kwestiami związanymi z budownictwem. Znajomość wszystkich wymagań i procedur pozwala nam zagwarantować uzyskanie pozytywnej decyzji od urzędu nadzoru budowlanego. Wypełnimy stosowne dokumenty, udzielimy porad dotyczących wymaganych załączników, aby zwiększyć szanse na akceptację wniosku.
– Nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktu z nadzorem budowlanym. Jesteśmy gotowi reprezentować cię przed urzędem nadzoru budowlanego, dbając o zgodność inwestycji z prawem i normami technicznymi. Regularnie informujemy o postępach w postępowaniu administracyjnym, a także o uwagach i zastrzeżeniach ze strony nadzoru budowlanego. Negocjujemy i rozwiązujemy wszelkie spory oraz problemy, które mogą pojawić się podczas realizacji inwestycji.
– Przeprowadzaniu odbiorów i zgłoszeniach w nadzorze budowlanym. Towarzyszymy podczas odbiorów technicznych i końcowych, sprawdzając zgodność z projektem, warunkami umowy, przepisami prawa i normami technicznymi. Wystawiamy certyfikaty i protokoły odbioru niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenia zakończenia budowy. Pomagamy również w złożeniu zawiadomienia o zakończeniu budowy lub planowanym terminie rozpoczęcia prac budowlanych.

Skorzystanie z naszej pomocy to gwarancja oszczędności czasu, środków finansowych a przed wszystkim nerwów. B&A Group zagwarantuje profesjonalną i kompleksową obsługę na każdym etapie Twojej inwestycji budowlanej. Jesteśmy solidnym partnerem, na który możesz zawsze polegać. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty.

Nasza lokalizacja

Adres

Zadzwoń

Telefon

SUBSKRYBUJ NAS!

i odbierz już dziś swój prezent 🎁

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bierząco z naszymi nowymi wpisami, promocjami oraz odbierz przy okazji prezent w postaci darmowego wzoru zgłoszenia budynku gospodarczego do 35,00m2 wraz z przykładowymi rysunkami.

To nie spam! Przeczytaj naszą politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.