PINB MSZANA DOLNA

#nadzór #odbiór #zakończeniebudowy #kontrola

NADZÓR BUDOWLANY MSZANA DOLNA

Kontakt – adres, telefon, godziny otwarcia

ul. M.B. Bolesnej 16
34-600 Limanowa

Tel. +48 18 3375685+48 18 3373794

Strona www: https://limanowa.pinb.gov.pl/
E-mail: biuro@limanowa.pinb.gov.pl
E-budownictwo: https://e-budownictwo.gunb.gov.pl/

Co możesz załatwić w urzędzie Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Mszany Dolnej?

Urząd powiatowego nadzoru budowlanego dla Mszany Dolnej (PINB) jest organem administracji publicznej, który zajmuje się sprawami związanymi z budownictwem i nadzorem budowlanym na terenie powiatu limanowskiego. W PINB możesz załatwić m.in.:

– złożyć zawiadomienie o zakończeniu budowy lub zawiadomienie o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych;
– uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu budowlanego lub zgłosić jego użytkowanie;
– złożyć wniosek o legalizację obiektu budowlanego wybudowanego bez pozwolenia na budowę lub zgłoszenia;
– złożyć wniosek o umorzenie postępowania administracyjnego w sprawach budowlanych;
– uzyskać informacje o stanie technicznym obiektu budowlanego lub o przyczynach powstania katastrofy budowlanej.

Aby załatwić sprawę w PINB, musisz wypełnić odpowiedni druk wniosku lub zawiadomienia, który możesz pobrać ze strony z naszej strony lub odebrać w siedzibie PINB. Następnie musisz złożyć dokumenty w biurze obsługi interesanta lub wysłać je pocztą. Niektóre sprawy możesz również załatwić przez Internet.

Czym zajmuje się Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego dla Mszany Dolnej?

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego (PINB) dla Mszany Dolnej jest organem administracji publicznej, który sprawuje nadzór nad budownictwem i przestrzeganiem prawa budowlanego na terenie Mszany Dolnej. Do zadań PINB dla Mszany Dolnej należą m.in.:

– wydawanie pozwoleń na budowę, użytkowanie i legalizację obiektów budowlanych;
– przyjmowanie zawiadomień o zakończeniu budowy i o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych;
– przeprowadzanie kontroli trwających i zakończonych inwestycji budowlanych;
– badanie przyczyn powstawania katastrof budowlanych;
– wykrywanie i rozpatrywanie spraw samowoli budowlanej;
– rozpatrywanie skarg i wniosków do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

PINB dla Mszany Dolnej obsługuje interesantów w biurze przy ul. M.B. Bolesnej 16, gdzie można złożyć dokumenty lub uzyskać informacje. Niektóre sprawy można również załatwić przez Internet.

Pomoc w procedurach odbiorowych, zgłoszeniach oraz przy kontaktach z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego

Jeśli planujesz rozpocząć budowę, przebudowę lub rozbudowę swojego domu lub innego obiektu budowlanego, musisz przewidzieć konieczność załatwienia wielu formalności związanych z przepisami budowlanymi. To zadanie może być wyjątkowo skomplikowane, zwłaszcza gdy brakuje ci doświadczenia i wiedzy w tej dziedzinie. Dlatego warto skorzystać z profesjonalnej pomocy firmy inżynierskiej, która wesprze cię w procesie składania wniosków, kontaktach z nadzorem, odbiorach i zgłoszeniach w nadzorze budowlanym.

Nasz zespół inżynierów, inspektorów oraz projektantów w firmie B&A Group posiada rozległe doświadczenie w branży budowlanej. Oferujemy kompleksowe usługi nadzoru budowlanego na obszarze Mszany Dolnej i jego okolic.

Nasza firma wesprze cię w następujących obszarach:
– Przygotowywaniu i składaniu wniosków związanych z rozpoczęciem lub zakończeniem budowy, uzyskiwaniem pozwolenia na użytkowanie, legalizacją, umarzaniem postępowań administracyjnych oraz innymi kwestiami związanymi z budownictwem. Znajomość wszystkich wymagań i procedur pozwala nam zagwarantować uzyskanie pozytywnej decyzji od urzędu nadzoru budowlanego. Wypełnimy stosowne dokumenty, udzielimy porad dotyczących wymaganych załączników, aby zwiększyć szanse na akceptację wniosku.
– Nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktu z nadzorem budowlanym. Jesteśmy gotowi reprezentować cię przed urzędem nadzoru budowlanego, dbając o zgodność inwestycji z prawem i normami technicznymi. Regularnie informujemy o postępach w postępowaniu administracyjnym, a także o uwagach i zastrzeżeniach ze strony nadzoru budowlanego. Negocjujemy i rozwiązujemy wszelkie spory oraz problemy, które mogą pojawić się podczas realizacji inwestycji.
– Przeprowadzaniu odbiorów i zgłoszeniach w nadzorze budowlanym. Towarzyszymy podczas odbiorów technicznych i końcowych, sprawdzając zgodność z projektem, warunkami umowy, przepisami prawa i normami technicznymi. Wystawiamy certyfikaty i protokoły odbioru niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenia zakończenia budowy. Pomagamy również w złożeniu zawiadomienia o zakończeniu budowy lub planowanym terminie rozpoczęcia prac budowlanych.

Skorzystanie z naszej pomocy to gwarancja oszczędności czasu, środków finansowych a przed wszystkim nerwów. B&A Group zagwarantuje profesjonalną i kompleksową obsługę na każdym etapie Twojej inwestycji budowlanej. Jesteśmy solidnym partnerem, na który możesz zawsze polegać. Skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty.

Nasza lokalizacja

Adres

Zadzwoń

Telefon

SUBSKRYBUJ NAS!

i odbierz już dziś swój prezent 🎁

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bierząco z naszymi nowymi wpisami, promocjami oraz odbierz przy okazji prezent w postaci darmowego wzoru zgłoszenia budynku gospodarczego do 35,00m2 wraz z przykładowymi rysunkami.

To nie spam! Przeczytaj naszą politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.