PINB W MYŚLENICACH

#nadzór #odbiór #zakończeniebudowy #kontrola

NADZÓR BUDOWLANY MYŚLENICE

Kontakt – adres, telefon, godziny otwarcia

ul. Pardyaka 2
32-400 Myślenice

Tel. 012 272 28 38

Strona www: https://bip.malopolska.pl/pinbwmyslenicach
E-mail: biuro@myslenice.pinb.gov.pl
E-budownictwo: https://e-budownictwo.gunb.gov.pl/

Co możesz załatwić w urzędzie Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Myślenicach?

Urząd powiatowego nadzoru budowlanego w Myślenicach (PINB) jest organem administracji publicznej, który zajmuje się sprawami związanymi z budownictwem i nadzorem budowlanym na terenie powiatu myślenickiego. W PINB możesz załatwić m.in.:

– złożyć zawiadomienie o zakończeniu budowy lub zawiadomienie o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych;
– uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu budowlanego lub zgłosić jego użytkowanie;
– złożyć wniosek o legalizację obiektu budowlanego wybudowanego bez pozwolenia na budowę lub zgłoszenia;
– złożyć wniosek o umorzenie postępowania administracyjnego w sprawach budowlanych;
– uzyskać informacje o stanie technicznym obiektu budowlanego lub o przyczynach powstania katastrofy budowlanej.

Aby załatwić sprawę w PINB, musisz wypełnić odpowiedni druk wniosku lub zawiadomienia, który możesz pobrać ze strony z naszej strony lub odebrać w siedzibie PINB. Następnie musisz złożyć dokumenty w biurze obsługi interesanta lub wysłać je pocztą. Niektóre sprawy możesz również załatwić przez Internet.

Czym zajmuje się Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Myślenicach?

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego (PINB) w Myślenicach jest organem administracji publicznej, który sprawuje nadzór nad budownictwem i przestrzeganiem prawa budowlanego na terenie powiatu myślenickiego. Do zadań PINB w Myślenicach należą m.in.:

– wydawanie pozwoleń na budowę, użytkowanie i legalizację obiektów budowlanych;
– przyjmowanie zawiadomień o zakończeniu budowy i o zamierzonym terminie rozpoczęcia robót budowlanych;
– przeprowadzanie kontroli trwających i zakończonych inwestycji budowlanych;
– badanie przyczyn powstawania katastrof budowlanych;
– wykrywanie i rozpatrywanie spraw samowoli budowlanej;
– rozpatrywanie skarg i wniosków do Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego.

PINB w Myślenicach obsługuje interesantów w biurze przy ul. Pardyaka 2, gdzie można złożyć dokumenty lub uzyskać informacje. Niektóre sprawy można również załatwić przez Internet.

Pomoc w procedurach odbiorowych, zgłoszeniach oraz przy kontaktach z Powiatowym Inspektoratem Nadzoru Budowlanego

Jeśli planujesz budowę, przebudowę lub rozbudowę swojego domu lub innego obiektu budowlanego, musisz liczyć się z koniecznością załatwienia wielu formalności związanych z prawem budowlanym. Nie jest to proste, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia i wiedzy w tej dziedzinie. Dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy inżynierskiej, która pomoże ci w składaniu wniosków, kontakcie z nadzorem, odbiorach i zgłoszeniach w nadzorze budowlanym.

Firma B&A Group to zespół wykwalifikowanych inżynierów, inspektorów oraz projektantów, którzy mają wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej. Firma B&A Group oferuje kompleksowe usługi nadzoru budowlanego na terenie powiatu myślenickiego i okolic. 

Nasza firma pomoże ci w:
– Przygotowywaniu i składaniu wniosków związanych z rozpoczęciem lub zakończeniem budowy, uzyskiwaniem pozwolenia na użytkowanie, legalizacją, umarzaniem postępowań administracyjnych oraz innymi kwestiami związanymi z budownictwem. Znajomość wszystkich wymagań i procedur sprawia, że możemy zapewnić uzyskanie pozytywnej decyzji od urzędu nadzoru budowlanego. Wypełnimy stosowne dokumenty, udzielimy porad dotyczących wymaganych załączników, aby zwiększyć szanse na zatwierdzenie wniosku.
– Nawiązywaniu i utrzymywaniu kontaktu z nadzorem budowlanym. Jesteśmy gotowi reprezentować Cię przed urzędem nadzoru budowlanego, dbając o zgodność inwestycji z prawem i normami technicznymi. Regularnie informujemy o postępach w postępowaniu administracyjnym, a także o uwagach i zastrzeżeniach ze strony nadzoru budowlanego. Negocjujemy i rozwiązujemy wszelkie spory oraz problemy, które mogą wystąpić podczas realizacji inwestycji.
– Przeprowadzaniu odbiorów i zgłoszeniach w nadzorze budowlanym. Towarzyszymy podczas odbiorów technicznych i końcowych, sprawdzając zgodność z projektem, warunkami umowy, przepisami prawa i normami technicznymi. Wystawiamy certyfikaty i protokoły odbioru niezbędne do uzyskania pozwolenia na użytkowanie lub zgłoszenia zakończenia budowy. Pomagamy również w złożeniu zawiadomienia o zakończeniu budowy lub planowanym terminie rozpoczęcia prac budowlanych.

Skorzystanie z pomocy firmy B&A Group to gwarancja oszczędności czasu, pieniędzy i nerwów. B&A Group zapewni ci profesjonalną i kompleksową obsługę na każdym etapie Twojej inwestycji budowlanej. Jesteśmy partnerem, na którego zawsze możesz liczyć. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się więcej o naszej ofercie.

Nasza lokalizacja

Adres

Zadzwoń

Telefon

SUBSKRYBUJ NAS!

i odbierz już dziś swój prezent 🎁

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bierząco z naszymi nowymi wpisami, promocjami oraz odbierz przy okazji prezent w postaci darmowego wzoru zgłoszenia budynku gospodarczego do 35,00m2 wraz z przykładowymi rysunkami.

To nie spam! Przeczytaj naszą politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.