BLOG – BAZA WIEDZY

#artykuły #wiedza #nauka #informacje

NAJNOWSZE WPISY NA BLOGU

JAK ZGŁOSIĆ ROZPOCZĘCIE BUDOWY PRZEZ INTERNET / ELEKTRONICZNIE ?

W dzisiejszych czasach, możliwość zgłoszenia rozpoczęcia robót budowlanych przez internet staje się niezwykle wygodnym i dostępnym rozwiązaniem dla inwestorów. Zadanie to może jednak wydawać się skomplikowane dla niektórych osób, dlatego też niniejszy artykuł został przygotowany jako praktyczny przewodnik pokazujący krok po kroku jak zgłosić rozpoczęcie robót budowlanych online.

ISTOTNE ODSTĄPIENIE OD ZATWIERDZONEGO PROJEKTU

Zmiany w projekcie budowlanym to częsta sytuacja podczas realizacji inwestycji. Jednak nie wszystkie zmiany są takie same i niektóre z nich wymagają uzyskania lub zmiany pozwolenia na budowę. W naszym artykule dowiesz się, jakie są rodzaje zmian, jakie są ich kryteria i konsekwencje, oraz jak przebiega procedura zmiany pozwolenia na budowę

PRZENIESIENIE DECYZJI O POZWOLENIU NA BUDOWĘ, DECYZJI O POZWOLENIU NA WZNOWIENIE ROBÓT BUDOWLANYCH ORAZ PRAW I OBOWIĄZKÓW WYNIKAJĄCYCH ZE ZGŁOSZENIA

Czy wiesz, co zrobić, jeśli chcesz przenieść decyzję o pozwoleniu na budowę na inną osobę? Czy wiesz, jakie są warunki i dokumenty potrzebne do tego procesu? Czy wiesz, co się dzieje, jeśli dotychczasowy inwestor nie żyje? Na te i inne pytania dotyczące przeniesienia decyzji dowiesz się w tym wpisie.

ODLEGŁOŚĆ PROJEKTOWANEGO BUDYNKU OD GRANICY LASU

Czy marzysz o domu na wsi, otoczonym lasem? Jeśli tak, musisz wiedzieć, jakie są przepisy dotyczące odległości budynku od granicy lasu. W zależności od rodzaju i funkcji budynku, odległość ta jest różna. W naszym wpisie dowiesz się, jakie są warunki i wyjątki od tej reguły, oraz jak zdefiniować granicę lasu.

ZGŁOSZENIA BUDOWY I INNYCH ROBÓT BUDOWLANYCH

Czy chcesz zbudować niewielki obiekt, na przykład pomost lub parterowy budynek gospodarczy albo zainstalować tablicę reklamową? Nie potrzebujesz do tego pozwolenia na budowę ani projektu budowlanego. Wystarczy, że budowę lub roboty budowlane zgłosisz w urzędzie. Sprawdź kiedy i jak złożyć zgłoszenie. Zapoznaj się z naszym wpisem i zbuduj swój budynek zgodnie z prawem.

ZMIANY W PRAWIE BUDOWLANYM DLA ROLNIKÓW W 2023 r.

Czy wiesz, że w 2023 roku ulegną zmianie przepisy dotyczące budowy obiektów na terenach rolnych? Zobacz, co się zmieni i jak to wpłynie na Twoją inwestycję. W naszym artykule dowiesz się, jakie obiekty i roboty budowlane będziesz mógł wykonać bez pozwolenia, projektu i kierownika budowy. 

Nasza lokalizacja

Adres

Zadzwoń

Telefon

SUBSKRYBUJ NAS!

i odbierz już dziś swój prezent 🎁

Zapisz się do naszego newslettera, aby być na bierząco z naszymi nowymi wpisami, promocjami oraz odbierz przy okazji prezent w postaci darmowego wzoru zgłoszenia budynku gospodarczego do 35,00m2 wraz z przykładowymi rysunkami.

To nie spam! Przeczytaj naszą politykę prywatności żeby dowiedzieć się więcej.